Mennyibe kerül egy szállítókonténer?
Ha valaha is beírtad a keresőbe, hogy „mennyibe kerül egy szállítókonténer”, már tudod, hogy a válasz ritkán egyértelmű. Az egyik eladó egy használt 20 lábas konténert 1 300 USD-ért kínál. Egy másik 4 800 USD-t kér ugyanazért. Ez a szórás nem véletlen — tükrözi a méretben, állapotban, földrajzi elhelyezkedésben és piaci erőkben rejlő valódi különbségeket, amelyeket a legtöbb vásárló csak a vásárlási folyamat során ismer meg.
Ez az útmutató lebontja az összes olyan tényezőt, amely meghatározza, hogy mit fogsz ténylegesen fizetni egy szállítókonténerért 2026-ban. Találsz itt árlistákat az összes gyakori mérethez és állapotfokozathoz, regionális összehasonlításokat 10 nagy amerikai városban, egy történelmi áttekintést az árak 2020 óta tartó alakulásáról, valamint a szállítási költségek, rejtett díjak és a bérlés-vs-vásárlás számítások teljes áttekintését, amelyeket a legtöbb kezdő vásárló figyelmen kívül hagy.
Mennyibe kerül egy szállítókonténer 2026-ban?
Rövid válasz: számíts arra, hogy 1 200 és 6 500 USD között kell fizetned egy szabványos száraz szállítókonténerért az Egyesült Államokban, a mérettől, kortól és állapottól függően. A használt 20 lábas konténerek a tartomány alsó végén helyezkednek el. Az új 40 lábas high cube konténerek a felső végén. A speciális konténerek — hűtős, nyitott tetős, flatrack — meghaladhatják a 10 000 USD-t.
Az alábbi táblázat a jelenlegi piaci értékek összefoglalását tartalmazza, több szállító, iparági jelentések és regionális depók 2026 második negyedévi adatai alapján.

| Konténer méret | Használt – szél- és vízálló | Használt – cargo worthy | Új – one trip |
|---|---|---|---|
| 10 ft Standard | 1 200 – 1 800 USD | 1 500 – 2 000 USD | 2 200 – 3 500 USD |
| 20 ft Standard | 1 300 – 1 800 USD | 1 400 – 2 100 USD | 2 500 – 4 800 USD |
| 40 ft Standard | 1 600 – 2 400 USD | 1 800 – 2 800 USD | 3 800 – 6 200 USD |
| 40 ft High Cube | 1 800 – 2 800 USD | 2 200 – 3 200 USD | 4 000 – 6 500 USD |
Fontos megállapítás: Egy 40 lábas konténer jellemzően csak 25–40%-kal kerül többe, mint egy 20 lábas, miközben 100%-kal több tárolóhelyet biztosít. Négyzetlábonként a nagyobb konténerek szinte mindig a jobb választás.
Miért változnak ennyire a konténerárak?
Hét fő tényező okozza a legalacsonyabb és legmagasabb online ajánlatok közötti szórást:
- Állapotfokozat — ez a legnagyobb változó. Egy cargo worthy tanúsítvánnyal rendelkező konténer 20–50%-kal többe kerül, mint egy ugyanolyan méretű „as is” egység.
- Méret — paradox módon a leggyakoribb méretek (20 ft, 40 ft, 40 ft HC) a legolcsóbbak, mert a kínálat bőséges. A ritka méretek, mint a 10 ft és 53 ft, felárat kapnak.
- Földrajzi elhelyezkedés — a konténerek a nagy kikötők közelében a legolcsóbbak (Houston, Los Angeles, Newark), a belvárosi, a depó infrastruktúrától távoli városokban pedig a legdrágábbak (Salt Lake City, Denver).
- Acélárak — a Corten acél a fő nyersanyag. A globális acélpiaci kilengések közvetlenül hatnak az új konténerek gyártási költségeire, és közvetetten a kiselejtezett konténerek értékére is.
- Piaci ciklusok — a szezonális építési kereslet, az ünnepi szállítási fellendülések és a globális kereskedelmi zavarok mind mozgatják az árakat.
- Szállítási távolság — minden mérföld a depó és a helyszíned között növeli a költséget. A távoli szállítások megduplázhatják a végső árat.
- Eladó típusa — a depóhoz közvetlenül kapcsolódó szállítótól való vásárlás alacsonyabb árakat hoz, mint egy brókeren keresztül, aki hozzáadott érték nélküli árrést számít fel.
Mennyibe kerül egy új szállítókonténer?
Az amerikai piacon egy új szállítókonténer szinte mindig „one trip” konténer — egy olyan egység, amelyet Kínában gyártottak, áruval megrakták, áthajózott a Csendes-óceánon, kirakodtak egy amerikai kikötőben, majd ezt az egy utat követően kivonták a nemzetközi szolgálatból.
Mi az a „one trip” konténer?
A one trip konténerek a lehető legközelebb állnak az újszerű állapothoz anélkül, hogy közvetlenül a gyártótól, például a CIMC-től vagy a Singamastól rendelnél. Jellemzően a következőkkel rendelkeznek:
- Gyártási dátum az elmúlt 1–3 évből
- Sértetlen festék rozsda és korrózió nélkül
- Kifogástalan tengeri rétegelt padló
- Gyári ajtótömítések, amelyek simán záródnak és biztosan reteszelődnek
- Érvényes CSC lemez (Container Safety Convention) — egy fém tanúsító lemez, amelyet minden ISO konténerre rögzítenek, és amely megerősíti a maximális össztömeget, az önsúlyt és a nemzetközi biztonsági szabványoknak való megfelelést
- Szerkezeti garancia — a legtöbb megbízható eladó 5 éves szerkezeti garanciát vállal a one trip egységekre
A vásárlók akkor választanak új konténert, ha a megjelenés fontos (ügyfelek felé forduló vállalkozások, pop-up üzletek), ha a konténert lakótérré alakítják, vagy ha a lehető leghosszabb hátralévő élettartamra van szükségük.
| Új one trip konténer méret | Jellemző ártartomány (2026) | Köbméter kapacitás | Köblábonkénti költség |
|---|---|---|---|
| 10 ft Standard | 2 200 – 3 500 USD | ~566 ft³ | 3,89 – 6,18 USD |
| 20 ft Standard | 2 500 – 4 800 USD | ~1 170 ft³ | 2,14 – 4,10 USD |
| 40 ft Standard | 3 800 – 6 200 USD | ~2 390 ft³ | 1,59 – 2,59 USD |
| 40 ft High Cube | 4 000 – 6 500 USD | ~2 700 ft³ | 1,48 – 2,41 USD |
A köblábonkénti költség oszlop meséli el az igazságot: a nagyobb konténerek drámaian jobb értéket nyújtanak. Egy 40 lábas high cube köblábonként kevesebb mint felébe kerülhet egy 10 lábas konténerhez képest.
Mennyibe kerül egy használt szállítókonténer?
A használt konténerpiac kínálja a legszélesebb ártartományt — az 1 000 USD alatti, jelentős javítást igénylő „as is” állapotú egységektől a csaknem új, cargo worthy high cube konténerekért kért közel 3 500 USD-ig. Az osztályozási rendszer megértése elengedhetetlen annak eldöntéséhez, hogy tisztességes ajánlatot kapsz-e.
A konténerek állapotfokozatainak megértése
Az ipar három szabványos állapotkategóriát használ. Nem minden eladó címkézi őket egységesen, ezért a vásárlás előtt kérdezz rá a részletekre.
Cargo Worthy (CW) — Ezek a konténerek több óceáni átkelést teljesítettek, de továbbra is tanúsítvánnyal rendelkeznek a nemzetközi szállításra való alkalmasságukról. Egy engedéllyel rendelkező ellenőr megvizsgálta az egységet, és megerősítette, hogy megfelel az IICL vagy CSC szabványoknak: szerkezetileg ép sarokoszlopok, sértetlen kereszttartók, padló lágy pontok vagy lyukak nélkül, megfelelően működő ajtótömítések, és vízállóság minden körülmény között. A CW konténerek jellemzően látható kozmetikai kopással rendelkeznek (felületi rozsda, kisebb horpadások, fakult festék), de nincs szerkezeti hibájuk. Érvényes CSC tanúsítvánnyal rendelkeznek, és azoknak a vásárlóknak jelentik az ideális megoldást, akik megbízhatóságot szeretnének a one trip felár nélkül.
Wind and Water Tight (WWT) — Tárolási minőségű konténerek. Az ajtók megfelelően tömítenek, a tető és a falak nem eresztenek át, így alkalmasak biztonságos, száraz tárolásra. A WWT egységeken jelentős felületi rozsda, javított panelek vagy kozmetikai sérülések lehetnek, amelyek kizárják őket a cargo tanúsítványból. Nem rendelkeznek érvényes CSC lemezzel, és nem használhatók nemzetközi teherszállításra. A legtöbb megbízható eladó 90 napos garanciát vállal. A WWT konténerek a legnépszerűbb választás a helyszíni tároláshoz, építkezési szerszámtárolókhoz és mezőgazdasági felhasználásra.
AS IS — Garancia nélkül kerülnek értékesítésre. Ezek a legolcsóbb konténerek a piacon, és nem ok nélkül. Előfordulhat, hogy ajtóproblémáik, padlósérülésük, átrozsdásodásuk vagy szerkezeti aggályaik vannak. Az „as is” egységek leginkább azoknak a vásárlóknak alkalmasak, akik a konténer kiterjedt vágását, hegesztését és módosítását tervezik, vagy olyan ideiglenes, nem kritikus alkalmazásokhoz, ahol az állapot egyszerűen nem számít. Amikor csak lehetséges, személyesen vizsgáld meg őket.
Egy negyedik kategória, az IICL-5, elsősorban a bérlési világban létezik. Ezek olyan konténerek, amelyeket a Nemzetközi Konténerbérlők Intézete szabványai szerint ellenőriztek — lényegében a leselejtezett konténerek aranystandardja. Ritkán kerülnek kiskereskedelmi vásárlókhoz, és amikor mégis, jelentős felárat kérnek értük.
Használt konténerek áráttekintése méret és fokozat szerint
| Konténer | WWT (tárolási fokozat) | Cargo Worthy (CW) | Megjegyzések |
|---|---|---|---|
| 10 ft Standard | 1 200 – 1 800 USD | 1 500 – 2 000 USD | Ritka kínálat; számíts ritkasági felárra |
| 20 ft Standard | 1 300 – 1 800 USD | 1 400 – 2 100 USD | A leggyakrabban elérhető használt méret |
| 40 ft Standard | 1 600 – 2 400 USD | 1 800 – 2 800 USD | Legjobb ár-érték arány négyzetlábonként |
| 40 ft High Cube | 1 800 – 2 800 USD | 2 200 – 3 200 USD | Plusz egy láb magasság; erős kereslet az átalakításokhoz |
Egy használt 40 lábas high cube konténer, cargo worthy, ~2 500 USD-ért nagyjából 2 700 köbláb tárolóhelyet biztosít kevesebb mint 1 USD köblábonkénti áron — ez az értékajánlat nehezen versenyezhető bármely más hordozható tárolási megoldással.
Milyen tényezők befolyásolják a szállítókonténerek árát?
Elhelyezkedés és távolság a kikötőktől
A szállítókonténerek körülbelül 30 nagy depóvároson keresztül jutnak be az amerikai kiskereskedelmi piacra — olyan helyekre, ahol a hajózási társaságok és lízingcégek létesítményeket tartanak fenn a leselejtezett konténerek tárolására, javítására és értékesítésére. Minél közelebb vagy egy ilyen depóhoz, annál kevesebbet fizetsz.
| Város | Használt 20 ft (WWT) | Új 20 ft (one trip) | Használt 40 ft (WWT) | Új 40 ft HC (one trip) |
|---|---|---|---|---|
| Houston, TX | 1 400 USD | 2 850 USD | 1 950 USD | 4 400 USD |
| Los Angeles, CA | 1 550 USD | 3 100 USD | 1 850 USD | 4 700 USD |
| Chicago, IL | 1 350 USD | 2 900 USD | 1 800 USD | 4 350 USD |
| Newark, NJ | 1 425 USD | 3 100 USD | 1 800 USD | 4 500 USD |
| Atlanta, GA | 1 850 USD | 2 900 USD | 2 450 USD | 4 500 USD |
| Miami, FL | 1 400 USD | 2 900 USD | 1 850 USD | 4 500 USD |
| Dallas, TX | 1 950 USD | 3 050 USD | 2 700 USD | 4 700 USD |
| Charlotte, NC | 2 300 USD | 3 100 USD | 2 450 USD | 4 750 USD |
| Baltimore, MD | 1 650 USD | 3 100 USD | 2 000 USD | 4 500 USD |
| Salt Lake City, UT | 2 650 USD | 4 350 USD | 3 050 USD | 4 800 USD |
Houston, Los Angeles és Newark — mind nagy kikötővárosok — következetesen a legalacsonyabb árakat kínálják. Salt Lake City és Denver, több száz mérföldre a legközelebbi kikötőtől és nagy intermodális vasúti depók nélkül, a legmagasabb felárat kapja. A különbség Houston és Salt Lake City között ugyanazért a használt 20 lábas konténerért közel 1 300 USD.
Acélpiaci feltételek
A szállítókonténereket szinte kizárólag Corten acélból gyártják — egy nagy szilárdságú, korrózióálló ötvözetből, amely az időjárásnak kitéve védő rozsdapatinát képez. A Corten acél az új konténer gyártási költségének nagyjából 60–70%-át teszi ki. Amikor az acélárak globálisan emelkednek, az új konténerek árai egy-két negyedéven belül követik azt. A használt konténerek árai részben védettek az acél volatilitásától — az egység már létezik, és értékét inkább a helyi kereslet-kínálat határozza meg — de az acélárak tartós trendjei végül elérik a használt konténerpiacot is, mivel a kínai cserekészletek drágulnak.
Szezonális kereslet és piaci ciklusok
A konténerárak kiszámítható szezonális mintákat követnek. A kereslet tavasszal és kora nyáron tetőzik (márciustól júliusig), amikor az építési projektek felgyorsulnak, a kiskereskedők felkészülnek a főszezonra, és a háztulajdonosok tárolási és felújítási projektekbe kezdenek. Az árak általában késő ősszel és télen (novembertől februárig) mérséklődnek, így ezek a hónapok a legjobb időszak a vásárlásra, ha tudsz várni. Egy használt 20 lábas konténer szezonális ingadozása elérheti a 300–500 USD-t.
Ellátási lánc és globális kereskedelmi dinamika
A konténerpiac lényegében a globális kereskedelmi forgalom mellékterméke. Amikor az import erős — mint a 2020–2022-es fogyasztási cikkek fellendülése során — a hajózási társaságok tovább tartják szolgálatban a konténereket, ami csökkenti a leselejtezett egységek áramlását a másodlagos piacra, és felfelé nyomja az árakat. Amikor a kereskedelem lassul, több konténer kerül a használt piacra, és az árak csökkennek. A geopolitikai zavarok — mint például a 2024-es Vörös-tengeri válság — szintén átformálják a konténer-elérhetőséget azáltal, hogy hosszabb szállítási útvonalakra kényszerítenek, és hosszabb időre kötik le a felszerelést.
Hogyan változtak a szállítókonténerek árai az idők során?
Annak megértése, hogy hol voltak az árak, elengedhetetlen kontextust ad a jelenlegi helyzethez.
2020 előtti alapérték: A járvány előtt egy használt cargo worthy 20 lábas konténer általában 1 200–1 800 USD-ért kelt el, egy új 40 lábas high cube one trip konténer pedig 3 000–4 500 USD-ért volt beszerezhető. A piac stabil, kiszámítható volt, és elsősorban a globális kereskedelem egyenletes növekedése hajtotta.
COVID-19 fellendülés (2020–2022): A fogyasztási cikkek megnövekedett kereslete, a kikötői torlódások, az ázsiai felszereléshiány, valamint a hajózási társaságoknak az üres konténerek áthelyezésére való prioritása ahelyett, hogy a másodlagos piacra értékesítették volna őket, történelmi csúcsokra emelte az árakat. A használt 20 lábas konténerek egyes piacokon rövid időre 4 500 USD felett cseréltek gazdát — több mint háromszorosa a járvány előtti alapértéknek. Az új konténerek gyártása nem tudott lépést tartani, és az acélárak egyidejűleg megugrottak. Ez volt a konténerpiac történetének legváltozékonyabb időszaka.
Korrekció és „új normalitás” (2023–2026): Ahogy az ellátási láncok normalizálódtak, és a fogyasztói kiadások az árukról visszatértek a szolgáltatások felé, a konténerárak 2023-ban éles korrekciót mutattak. 2024 elejére az árak stabilizálódtak a 2020 előtti alapértékeknél nagyjából 20–40%-kal magasabb szinteken — ez egy „új normalitás”, amely tükrözi a szerkezetileg magasabb acélköltségeket, az inflációt és az ipari konszolidáció tartós hatásait. 2026 második negyedévében a piac stabil, de továbbra is érzékeny a geopolitikai zavarokra és az acélárak mozgására.
Mennyibe kerül egy szállítókonténer kiszállítása?
A szállítás az a tétel, amely a kezdő vásárlókat a leggyakrabban meglepi. Maga a konténer 2 000 USD-be kerülhet, de a helyszínre szállítása 200 és több mint 2 000 USD közötti többletköltséget jelenthet, a távolságtól, a megközelíthetőségtől és a szállítási módtól függően.
Mérföldenkénti szállítási díjak
A legtöbb talajszintű szállítás mérföldenként 3–7 USD a teherautó és a sofőr számára, minimumdíjjal a távolságtól függetlenül (jellemzően 150–300 USD). Egy rövid 30 mérföldes fuvar 200–400 USD-be kerülhet. Egy 200 mérföldes szállítás könnyen 600–1 200 USD. Nagyon hosszú, 500 mérföldet meghaladó fuvarokhoz gyakran platós teherautós díjak érvényesek.
| Szállítási távolság | Jellemző ártartomány | Megjegyzések |
|---|---|---|
| Helyi (50 mérföld alatt) | 200 – 500 USD | Gyakran alkalmaznak minimumdíjat |
| Regionális (50–150 mérföld) | 400 – 900 USD | A leggyakoribb szállítási sáv |
| Hosszú távú (150–500 mérföld) | 900 – 2 500 USD | A platós teherautós díjak olcsóbbak lehetnek |
| Távoli (500+ mérföld) | 2 000+ USD | Fontolja meg a vásárlást egy közelebbi depóból |
Billenős platós vs. platós vs. darus szállítás
A billenős platós (roll-off) teherautók a konténerszállítás standard eszközei. A pótkocsi megdől, és a konténer lecsúszik a földre. Ez jól működik hozzáférhető, sík, szilárd talajú és elegendő szabad magasságú helyszíneken. A platós szállítás helyszíni targoncát, darut vagy rakodót igényel a kirakodáshoz. A darus szállítás — amely szükséges az egymásra rakáshoz, szűk városi helyszínekhez vagy emeleti elhelyezéshez — 300–800 USD vagy több többletköltséget jelent, a daru típusától és az időtartamtól függően.
Helyszíni megközelíthetőségi díjak
Ha a helyszíneden alacsonyan lógó elektromos vezetékek, puha talaj, nehezen járható utak, meredek lejtők vagy korlátozott fordulási hely van, a szállítócég külön díjat számíthat fel, vagy egyes esetekben megtagadhatja a szállítást. Mindig beszéld meg a helyszíni körülményeket az eladóval a foglalás előtt. A szállítási helyszínről — beleértve a teherautó által bejárt útvonalat is — készült tiszta fotók megelőzhetik a szállítás napján fellépő meglepetéseket.
Milyen rejtett költségekre számíthatsz?
Helyszín előkészítése és alapozás
A szállítókonténernek vízszintes, jól vízelvezetett felületre van szüksége. A konténer saroköntvényeit — megerősített sarokblokkjait — alá kell támasztani. Betonon vagy aszfalton nem kell többre, mint nyomáskezelt faanyagokra. Földön vagy füvön gyakoriak a kavicságyazatok, a beton pillérek vagy a vasúti talpfák. Alap helyszín-előkészítésre 100–500 USD-vel számolj. Betonlap öntése 800–2 500 USD-be kerül a mérettől és a helyi áraktól függően.
Engedélyek és övezeti besorolás
Számos település engedélyt kér a szállítókonténer elhelyezéséhez, különösen állandó telepítések, lakossági használat vagy közutakról látható konténerek esetén. Az engedély költsége 50 és 500 USD között mozog, de magasabb is lehet, ha övezeti eltérésekre van szükség. Egyes lakóközösségek és önkormányzatok teljesen betiltják a konténereket. Vásárlás előtt ellenőrizd a helyi előírásokat.
Módosítások és testreszabás
Ajtók és ablakok nyílásainak vágása, szigetelés hozzáadása, elektromos rendszer kiépítése vagy a konténer festése gyorsan növeli a költségeket. Egy alap módosítás — egy személybejáró ajtó és egy ablak — 1 500–3 000 USD-be kerülhet. A teljes lakossági átalakítás, beleértve a szigetelést, vízvezeték-szerelést, elektromos hálózatot, gipszkartonozást és burkolatokat, jellemzően 25 000–250 000 USD között mozog, a bonyolultságtól és a kivitelezés minőségétől függően.
Biztosítás és karbantartás
A szokásos háztulajdonosi biztosítás ritkán terjed ki a szállítókonténerekre. Egy speciális biztosítónál vagy a meglévő biztosítás kiegészítőjeként kötött külön fedezet évente 200–600 USD-be kerülhet. Az álló tárolásra használt konténer karbantartása minimális — alkalmi ajtókenés, tömítés-ellenőrzés és rozsdafolt-javítás — de évente 50–100 USD-vel számolj az alap karbantartásra.
Gyakran Ismételt Kérdések
Mennyibe kerül egy használt 20 lábas szállítókonténer?
Egy használt 20 lábas standard konténer szél- és vízálló állapotban 1 300–1 800 USD-be kerül. Egy cargo worthy tanúsítvánnyal rendelkező egység 1 400–2 100 USD. Az árak a kikötők közelében a legalacsonyabbak (Houston, Los Angeles, Newark), a szárazföldi régiókban pedig a legmagasabbak.
Mennyibe kerül egy 40 lábas High Cube szállítókonténer?
Egy használt 40 lábas high cube szél- és vízálló állapotban 1 800–2 800 USD. A cargo worthy egységek 2 200–3 200 USD-be kerülnek. Egy új 40 lábas high cube one trip 4 000–6 500 USD. A plusz egy láb belső magasság (9 láb 6 hüvelyk a standard 8 láb 6 hüvelykhez képest) a high cube-ot teszi az átalakítások és a magas tárgyak tárolásának előnyben részesített választásává.
Mennyibe kerül egy 10 lábas szállítókonténer?
A 10 lábas konténer speciális méret, korlátozott elérhetőséggel, ami megemeli a relatív árát. Használt egységért számíts 1 200–1 800 USD-re, újnál pedig 2 200–3 500 USD-re. Négyzetlábonként a 10 lábas konténerek jelentősen drágábbak, mint a 20 vagy 40 lábas egységek.
Miért olyan magasak a szállítókonténerek árai?
Az árak a 2020 előtti szintekhez képest magasak maradnak a szerkezetileg magasabb Corten acélköltségek, az ellátási láncban tartósan fennálló inflációs nyomás, valamint a 2020–2022-es felszereléshiányok tartós hatása miatt. Bár az árak a 2021-es csúcsukról jelentősen korrigálódtak — amikor a használt 20 lábas konténerek rövid időre meghaladták a 4 500 USD-t — a piac a járvány előtti alapértékeknél nagyjából 20–40%-kal magasabb „új normalitásba” rendeződött.
Mi a különbség a Cargo Worthy és a Wind and Water Tight között?
A cargo worthy (CW) konténerek érvényes CSC tanúsítvánnyal rendelkeznek engedéllyel rendelkező ellenőrtől, és nemzetközi teherszállításra engedélyezettek. Megfelelnek a hajózási társaságok által megkövetelt szerkezeti és vízállósági szabványoknak. A wind and water tight (WWT) konténerek megfelelően tömítenek és nem eresztenek át, de nem rendelkeznek érvényes cargo tanúsítvánnyal. Csak tárolásra alkalmasak. Az árkülönbség jellemzően 200–500 USD ugyanazon méret esetén.
Alkudhatok a szállítókonténer áráról?
Igen, különösen több egység vásárlásakor. A mennyiségi kedvezmények 5–15% közöttiek a 3 vagy több konténerből álló rendeléseknél. Egy egységes vásárlásnál a tárgyalási lehetőség korlátozott, de a szállítási díjakról néha lehet alkudni, különösen a közeli depókból történő helyi szállításoknál.
Hol a legolcsóbb szállítókonténert venni?
A nagy kikötővárosok — Houston, Los Angeles/Long Beach, Newark/New York és Savannah — következetesen a legalacsonyabb konténerárakat kínálják a depólétesítmények magas koncentrációjának és a hajózási társaságoktól érkező leselejtezett egységek egyenletes beáramlásának köszönhetően. A kikötőktől és intermodális vasúti termináloktól távoli szárazföldi városok fizetik a legmagasabb felárat.
Mennyibe kerül egy szállítókonténer módosítása?
Az alap módosítások — egy személybejáró ajtó és egy ablak hozzáadása — 1 500–3 000 USD-be kerülnek. A közepes kategóriás módosítások, beleértve a több nyílást, az alap elektromos hálózatot és a szórt hab szigetelést, 5 000–15 000 USD-be kerülnek. A teljes lakossági vagy kereskedelmi átalakítások vízvezetékkel, HVAC-val, gipszkartonozással és burkolatokkal 25 000–250 000 USD között mozognak.
Kell-e engedély a szállítókonténerhez a telkemen?
A legtöbb amerikai joghatóságban igen. A követelmények városonként, megyénként és lakóközösségenként változnak. Az ideiglenes tárolókonténerek (30–90 napnál rövidebb) néha mentességet kapnak. Az állandó telepítésekhez szinte mindig engedély szükséges. A költségek 50–500 USD között mozognak egy szabványos engedélyért, további díjak merülhetnek fel, ha övezeti eltérésekre van szükség. Vásárlás előtt tájékozódj a helyi előírásokról.
Mennyi egy szállítókonténer élettartama?
Megfelelő karbantartással egy álló tárolásra használt szállítókonténer 25 évig vagy annál tovább is kitarthat. Az aktív tengeri szolgálatban lévő konténereket jellemzően 10–15 év után vonják ki. Az élettartamot leginkább veszélyeztető tényezők a rozsda (különösen a tetőn és a padlón), az ajtótömítések degradációja és a nem megfelelő elhelyezésből eredő szerkezeti károsodás. Ha a konténert a talajtól távol, közvetlen talajérintkezés nélkül, alatta jó vízelvezetéssel tartod, az drámaian meghosszabbítja hasznos élettartamát.
Egyéb konténer hírek...
A szennyeződés a hajózási konténerek belső falain: Miért ez normál üzemi állapot és nem reklamációs ok
A szállítókonténerek belső falain megjelenő sötét csíkok, horzsolások és egyéb nyomok a használat során teljesen természetes jelenségnek számítanak. Ezek az áruk rakodása és mozgatása során, a rakodóeszközök használata következtében keletkeznek, és semmilyen hatással nincsenek a konténer vízzáróságára vagy szerkezeti integritására. Tudja meg, miért nem adnak okot panaszra ezek az esztétikai jellegű nyomok, és hogyan javíthatók ki könnyedén, amennyiben szükséges.
Hűtőtartály tömítettségének ellenőrzési kötelezettsége eladáskor
Ki felel a hűtőkonténer értékesítésekor a hűtőközeg-szivárgás ellenőrzéséért? Ismerje meg az eladó átadáskori kötelezettségeit, valamint azt, hogy miért kell a műszaki adattábla mellé PTI-jegyzőkönyvet is biztosítania. Tájékozódjon arról, mely hatósági előírások és F-gázokkal kapcsolatos nyilvántartási kötelezettségek hárulnak kizárólag az új tulajdonosra.
Új tengeri szállítókonténerek
Ha éppen új konténer vásárlását fontolgatja, nincs ezzel egyedül. Míg alig húsz évvel ezelőtt a konténereket szinte kizárólag tengeri szállításra használták, mára az építőiparban, a raktározásban, az üzleti életben, sőt még a lakhatás terén is elterjedtek. Ez a növekvő népszerűség számos kérdést vet fel: Melyik típust érdemes választani? Mennyibe kerül? Hogyan ismerhető fel a jó minőség? Hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?
6m szállítókonténer
6 méteres konténer vásárlását fontolgatja, de bizonytalan, mire érdemes figyelni? Ezzel nincs egyedül: a cseh piacon ez a 20 lábas (kb. 6 méteres) méret a legnépszerűbb, a különböző típusok, állapotok és árak között pedig jelentős eltérések lehetnek. Ebben az útmutatóban minden fontos információt megtalál: a pontos méretektől és a kategóriák összehasonlításától (mint például az „egyszer használt”, a felújított és a „Cargo Worthy” – tengeri szállításra alkalmas – minőség) kezdve egészen az aktuális árakig és a szállítással kapcsolatos tanácsokig.